Reklama

Reklama

Zestrzelono samolot syryjskiej armii. Schwytano pilota

Syryjscy rebelianci oświadczyli we wtorek, że zestrzelili samolot sił rządowych oraz schwytali pilota. Informację o rozbiciu maszyny potwierdziła syryjska państwowa telewizja.

MiG-21, należący do syryjskiej armii, rozbił się na pustyni w prowincji As-Suwajda na południu kraju, w pobliżu granicy z Jordanią. Na Twitterze opublikowano zdjęcia zestrzelonego samolotu. Kierujący maszyną przeżył i został schwytany przez rebeliantów. 

- Pilot jest w naszych rękach. Został ranny i jest obecnie leczony - powiedział w rozmowie z AFP Fares al-Mundżed z organizacji o nazwie Siły Ahmada al-Abdo. 

Doniesienia potwierdziło Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka i syryjska armia.

Według rebeliantów, obszar, gdzie zestrzelono samolot, znajduje się poza strefą zawieszenia broni, którą Stany Zjednoczone, Rosja i Jordania wynegocjowały w zeszłym miesiącu.

- Będziemy troszczyć się o przechwyconego pilota zgodnie z prawem międzynarodowym - zagwarantowali rebelianci.

Reklama

Państwowa telewizja poinformowała, że w sprawie rozbicia samolotu syryjskiej armii wszczęto już śledztwo.

(jm)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama