Reklama

Reklama

Wojna w Syrii. Apel szefowej unijnej dyplomacji

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, otwierając w środę w Brukseli międzynarodową konferencję dotyczącą pomocy dla Syrii, zaapelowała o zintensyfikowanie wysiłków podczas rozmów pokojowych w Genewie w sprawie zakończenia syryjskiego konfliku.

"Trzeba zjednoczyć społeczność międzynarodową wokół tych negocjacji" - wezwała Mogherini.

W brukselskiej konferencji biorą udział ministrowie i przedstawiciele 70 krajów świata. Wspólnie będą rozmawiać na temat wsparcia dla Syrii i całego regionu, na który oddziałuje konflikt zbrojny w tym kraju. Polskę reprezentuje szef MSZ Witold Waszczykowski.

Wojna domowa w Syrii, która trwa od 2011 roku, spowodowała śmierć ponad 300 tys. osób. W ostatnich latach w konflikt zaangażowały się zbrojnie m.in. USA, Rosja, Turcja i Iran.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy