Reklama

Reklama

UNICEF alarmuje. Pół miliona dzieci bez pomocy humanitarnej

​Pół miliona syryjskich dzieci żyje w warunkach oblężenia. W ciągu ostatniego roku ich liczba podwoiła się - alarmuje UNICEF. "Blisko 500 tysięcy dzieci jest całkowicie pozbawionych pomocy humanitarnej i elementarnych świadczeń. W samym tylko Aleppo od świata zewnętrznego odciętych jest 100 tysięcy dzieci" - czytamy w komunikacie.

Dyrektor Generalny organizacji Anthony Lake powiedział, że "na oblężonych terytoriach życie dzieci zamieniło się w koszmar. Są zabijane i kaleczone. Boją się iść do szkoły czy bawić się. Mają niewielki dostęp do pożywienia, a do opieki medycznej - żadnego".

Komunikat przytacza przykład jednej z oblężonych dzielnic w Aleppo, gdzie ochotnicy przyszykowali podziemny plac zabaw, łącząc piwnice kilku domów. Codziennie korzysta z niego około 200 dzieci. W innej piwnicy zorganizowano szkołę dla 250 dziewcząt.

UNICEF wzywa wszystkie strony konfliktu do zniesienia blokad i umożliwienia dostarczenia pomocy humanitarnej.

W trwającym w Syrii od 6 lat konflikcie życie straciło około 300 tysięcy osób. Połowa mieszkańców została zmuszona do opuszczenia swoich domostw.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy