Reklama

Reklama

Udaremniono atak w Syrii. Nie żyje 100 bojowników

Ponad stu bojowników lojalnych wobec syryjskiej armii zostało zabitych po tym, jak lokalne siły, wspierane przez koalicję pod wodzą Stanów Zjednoczonych udaremniły duży, najwyraźniej skoordynowany atak późno w nocy w środę i wcześnie rano w czwartek - powiadomił przedstawiciel władz USA.

"Syryjskie siły proreżimowe liczyły około 500 osób w dużej formacji wspieranej przez artylerię, czołgi, systemy rakietowe i moździerze" - powiedział amerykański urzędnik, zastrzegając anonimowość.

Wcześniej, walcząca z tak zwanym Państwem Islamskim (IS) w Syrii koalicja poinformowała, że przeprowadziła ataki z powietrza na "syryjskie siły proreżimowe", które przeprowadziły niesprowokowany atak na siedzibę Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) w rejonie Dajr az-Zaur na wschodzie kraju.

Koalicja podała w oświadczeniu, że jej członkowie znajdowali się wraz ze swoimi sojusznikami z SDF podczas ataku, do którego doszło 8 km na wschód od rzeki Eufrat, która wyznacza strefę deeskalacji konfliktu.

Reklama

"W obronie koalicji i sił sprzymierzonych koalicja przeprowadziła naloty przeciwko siłom atakującym w celu odparcia aktu agresji wobec partnerów zaangażowanych w misję pokonania Daesz (arabski akronim IS) w Syrii" - podano w oświadczeniu, nie ujawniając więcej szczegółów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy