Reklama

Reklama

Syria: Wojska rządowe wyparły ISIS z prowincji Hims

Armia syryjska i wspierające ją oddziały sojusznicze wyparły bojowników tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) z ostatniego dużego miasta w prowincji Hims - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Armia kontynuuje ofensywę przeciwko ISIS na wschodzie kraju.

Według Obserwatorium, bojownicy ISIS zostali wyparci z miasta al-Suchna położonego w odległości ok. 50 km na północny wschód od starożytnego miasta Palmira, w którym znajdują się słynne ruiny antycznych budowli.

Jednak inne źródła podają, że sytuacja w mieście pozostaje niejasna. Według oficjalnej syryjskiej agencji prasowej SANA, armia prowadzi nadal ofensywę na miasto z trzech kierunków.

W walkach o miasto armię syryjską wspierają bojownicy libańskiego Hezbollahu.

Al-Suchna znajduje się w pobliżu granicy administracyjnej prowincji Deir al-Zor pozostającej pod prawie całkowitą kontrolą Państwa Islamskiego.

Reklama

Siły IS zostały zepchnięte do głębokiej defensywy, atakowane z jednej strony przez rosyjskie lotnictwo i wojska rządowe, a z drugiej przez przez USA, oddziały kurdyjskie i ich sojuszników.

Wojska rządowe prowadzą ofensywę przeciwko IS także w prowincji Hama i na południu prowincji Rakka. Natomiast oddziały kurdyjskie prowadzą działania mające na celu opanowanie miasta Rakka. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy