Reklama

Reklama

Syria: 15 ofiar nalotu. W tym 4 dzieci

Co najmniej 15 cywilów, w tym czworo dzieci, zginęło w sobotę w ataku powietrznym kierowanej przez USA koalicji na opanowany przez Państwo Islamskie teren koło miasta Ar-Rakka na północy Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według niego celem ataku była wioska Hanida, która leży na południowym brzegu  Eufratu, około 30 kilometrów na zachód od Ar-Rakki. Świadek wydarzenia powiedział niemieckiej agencji dpa, że trafiono w kawiarnię internetową, a liczba ofiar śmiertelnych może się zwiększyć, gdyż jest szereg ciężko rannych.

Jak zaznacza Reuters, od rzecznika kierowanej przez USA koalicji nie udało się na razie uzyskać komentarza na ten temat.

Ar-Rakka jest najważniejszym kontrolowanym przez dżihadystów ośrodkiem w Syrii. Od listopada trwa ofensywa na to miasto, prowadzona przez ugrupowania kurdyjskie przy wsparciu lotniczym międzynarodowej koalicji. USA są krytykowane w związku z odnotowanym w ubiegłych miesiącach drastycznym wzrostem liczby cywilnych ofiar ich kampanii przeciwko Państwu Islamskiemu w Syrii i Iraku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje