Reklama

Reklama

Rosja zgadza się na uczestnictwo USA w rozmowach ws. Syrii

Rosja wyraziła zgodę, aby Stany Zjednoczone uczestniczyły w rozmowach na temat politycznej przyszłości Syrii - twierdzi strona turecka.

Turecki minister spraw zagranicznych poinformował, że do rozmów ma dojść jeszcze w tym miesiącu w stolicy Kazachstanu Astanie. Polityk po zakończeniu międzynarodowej konferencji na Cyprze powiedział, że Stany Zjednoczone zdecydowanie powinny uczestniczyć w tych rozmowach. Dodał, że spotkanie prawdopodobnie rozpocznie się 23 stycznia.

W ciągu ostatniego miesiąca Rosja i Turcja pośredniczyły we wdrażaniu rozejmu w ogarniętej wojną Syrii. Rozejm wszedł w życie na początku roku, ale walki wciąż trwają, dlatego zdaniem tureckiego szefa MSZ, ważne jest włączenie się USA.

Reklama

Prezydent Syrii Baszar al-Asad ogłosił kilka dni wcześniej, że jest gotów rozpocząć negocjacje pokojowe w Kazachstanie. Dodał, że nie jest jeszcze wiadomo, kto będzie reprezentował syryjską opozycję.

Syryjska wojna domowa trwa od niemal sześciu lat. Ocenia się, że zginęło w niej co najmniej 300 tysięcy osób.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy