Reklama

Reklama

Reuters: Konwój z rosyjską flagą zmierza ku granicy syryjsko-jordańskiej

Pojazdy opancerzone i czołg z rosyjską flagą zmierzają w stronę znajdującego się w rękach syryjskich rebeliantów przejścia granicznego w miejscowości Nasib na granicy syryjsko-jordańskiej. O sprawie powiadomiło w piątek kilku świadków, na których powołuje się Reuters.

Okoliczni mieszkańcy oświadczyli, że widzieli konwój wojskowy zmierzający w kierunku przejścia w Nasibie, do którego syryjska armia zbliża się od czwartku.

Reklama

Przedstawiciel sojuszu wspierającego siły lojalne wobec prezydenta Baszara el-Asada powiedział w piątek anonimowo agencji Reutera, że wojska rządowe w południowej Syrii poczyniły postępy wzdłuż granicy z Jordanią, przejmując kontrolę nad kilkoma miejscowościami i niedługo dotrą do strategicznego przejścia w Nasibie.

Około 40 tys. syryjskich cywilów zgromadziło się na pograniczu Syrii i Jordanii, szukając schronienia przed bombardowaniami w prowincji Dara w południowo-zachodniej Syrii, których dokonują siły rosyjskie.

Jordania nie chce wpuścić uchodźców na swoje terytorium, obawiając się, że nie będą oni chcieli już wrócić do Syrii, po opanowaniu prowincji Dara przez siły Asada. 

W Jordanii przebywa już co najmniej 660 tys. syryjskich uchodźców. Nieoficjalnie liczba ta może sięgać nawet 1,3 mln osób. Z prowincji Dara uciekło już łącznie około 320 tys. osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje