Reklama

Reklama

Merkel i Macron wezwali Putina do zakończenia konfliktu w Idlibie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiali w czwartek przez telefon z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Wezwali rosyjskiego przywódcę do zakończenia walk w syryjskiej prowincji Idlib - poinformował rzecznik strony niemieckiej.

Do rozmowy doszło w czasie szczytu Unii Europejskiej w Brukseli.

Jak poinformował rzecznik, Merkel i Macron wyrazili zaniepokojenie w związku z kryzysem humanitarnym w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii.

"Oboje domagali się natychmiastowego zakończenia walk oraz możliwości zapewnienia pomocy humanitarnej ludności" - przekazał rzecznik. Dodał, że przywódcy Niemiec i Francji powiedzieli Putinowi, że chcą się spotkać z nim i prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, żeby wypracować polityczne rozwiązanie konfliktu.

Reklama

Prowincja Idlib jest ostatnim w Syrii bastionem rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Baszara el-Asada. Część ugrupowań rebelianckich jest wspierana przez Turcję, natomiast Rosja udziela poparcia siłom Asada.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy