Reklama

Reklama

Marsz dla i do Aleppo. Niezwykła inicjatywa zapoczątkowana przez Polkę

Z Berlina wyrusza dziś Obywatelski Marsz dla Aleppo. Jego uczestnicy zamierzają pokonać na nogach trasę, jaką przemierzają uchodźcy, ale w przeciwnym kierunku. "Marsz ma zwrócić uwagę na to, co dzieje się w Syrii" - mówi organizatorka akcji Anna Alboth.

Zdaniem Polki, im więcej oczu zwróconych będzie na Syrię, tym trudniej będzie działać osobom odpowiedzialnym za tragedię syryjskiej ludności cywilnej. 

Marsz potrwa kilkanaście tygodni. Alboth dodaje, że każdy, w każdej chwili może się do niego przyłączyć, choćby tylko na jeden dzień. 

Trasa marszu wiedzie przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację, Serbię, Macedonię, Grecję, Turcję - do Aleppo. Jego postępy będzie można śledzić na stronie internetowej www.civilmarch.org.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy