Reklama

Reklama

Ławrow i Kerry rozmawiali o sytuacji w Aleppo

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow rozmawiał w sobotę przez telefon z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym na temat normalizacji sytuacji w syryjskim mieście Aleppo - poinformował w niedzielę rosyjski resort dyplomacji.

"Omówili możliwe wspólne działania prowadzące do normalizacji sytuacji w Aleppo, a także prace Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczące problemu związanego z Koreą Północną oraz kwestie dotyczące wzajemnych stosunków" - podało ministerstwo spraw zagranicznych Rosji.

Wcześniej Ławrow oskarżał Stany Zjednoczone, że te nie dotrzymały obietnicy oddzielenia dżihadystów, np. z powiązanego z Al-Kaidą Frontu al-Nusra, obecnie przemianowanego na Dżabat Fatah al-Szam, od wspieranych przez siebie umiarkowanych rebeliantów.

Obecnie syryjskie wojska prezydenta Baszara el-Asada, wspierane przez rosyjskie lotnictwo, prowadzą ofensywę w Aleppo, by odzyskać kontrolę nad całym miastem, które od 2012 roku jest podzielone na dwie części.

Reklama

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka od 22 września, czyli od początku tej operacji, w bombardowaniach prowadzonych przez rosyjskie i syryjskie lotnictwo i w atakach artyleryjskich zginęło co najmniej 220 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy