Reklama

Reklama

​Kerry: USA zamrożą kontakty z Rosją, jeśli nie przerwie bombardowań Aleppo

Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry powiedział w środę, że USA zamrożą wszelkie kontakty z Moskwą, jeśli Syria i Rosja nie zaprzestaną bombardowania Aleppo.

Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry podczas rozmowy telefonicznej z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem powiedział, że USA "uznają Rosję za odpowiedzialną" za użycie w okolicach miejskich w Syrii bomb zapalających i burzących bunkry - podał Departament Stanu.

Kerry wyraził "głębokie zaniepokojenie dramatycznie pogarszającą się sytuacją w Syrii" - głosi komunikat Departamentu.

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych podało, że Kerry zagroził zawieszeniem współpracy, jeśli Moskwa nie podejmie "natychmiastowych kroków w celu przerwania ofensywnych operacji w rejonie Aleppo". 

Reklama

Ławrow: USA muszą oddzielić opozycję od terrorystów w Syrii

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym, że Ameryka musi spełnić obietnice dotyczące oddzielenia opozycji od terrorystów w Syrii - poinformował w środę Departament Stanu USA.

Kerry i Ławrow omawiali też metody wpłynięcia na wydarzenia w Syrii zgodnie z głównymi ustaleniami amerykańsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie zawieszenia ognia w Aleppo - głosi komunikat Departament Stanu.

Kilkudniowe zawieszenie broni w Syrii przestało obowiązywać w ubiegłym tygodniu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje