Reklama

Reklama

Do 86 wzrosła liczba ofiar ataku chemicznego w Idlibie

86 osób zginęło we wtorkowym ataku chemicznym na syryjskie miasto w kontrolowanej przez rebeliantów prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii - wynika z najnowszego bilansu Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka. Wśród ofiar śmiertelnych jest 30 dzieci.

Według najnowszych danych zginęło również 20 kobiet - informuje w środę organizacja z siedzibą w Londynie. Dodano, że bilans ofiar śmiertelnych wzrósł z powodu zgonów osób, które w ataku odniosły poważne obrażenia.

Wcześniej różne szacunki mówiły, że w ataku na miejscowość Chan Szajchun w prowincji (muhafazie) Idlib śmierć poniosło od 72 do co najmniej 100 osób.

Syryjska opozycja i wiele państw zachodnich winą za atak obarcza reżim prezydenta Baszara el-Asada, który zaprzecza, jakoby stosował broń chemiczną.

Reklama

Syryjskie Obserwatorium informowało we wtorek, że ataku najprawdopodobniej dokonały syryjskie lub rosyjskie samoloty.

Według Lekarzy bez Granic zaobserwowane objawy wskazują, że poszkodowani cywile zostali narażeni na działanie co najmniej dwóch różnych środków paraliżujących układ nerwowy. Według amerykańskich źródeł rządowych w ataku tym użyto sarinu i "niemal na pewno" było to dzieło sił lojalnych wobec Asada.

Za "zniewagę dla całej ludzkości" uznał ten atak prezydent USA Donald Trump, jednak odmówił odpowiedzi na pytanie, jaka będzie amerykańska reakcja na masakrę. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy