Reklama

Reklama

Atak chemiczny w Syrii. Moskwa wyjaśnia

We wtorkowym ataku chemicznym w Syrii zginęły 72 osoby, w tym 20 dzieci. Według relacji Moskwy do zdarzenia doszło wskutek nalotu syryjskich sił powietrznych na magazyn terrorystów zawierający "toksyczne substancje" – podaje AFP.

"Według danych rosyjskiej kontroli powietrznej, syryjskie samoloty zaatakowały magazyn terrorystów znajdujących się w pobliżu Khan Sheikhun. W magazynie znajdowały się toksyczne substancje" - napisano w oświadczeniu Ministerstwa Obrony Rosji.

Nowy bilans ofiar śmiertelnych

W środę rano przedstawiono najnowszy bilans ataku chemicznego w Syrii. Według ostatnich danych zginęły 72 osoby, w tym 20 dzieci i 17 kobiet.

"Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, część osób uważa się za zaginione" - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy