Reklama

Reklama

Wielka Orkiestra Świętacznej Pomocy

Podano ostateczną kwotę zebraną podczas 21. Finału WOŚP

50 657 747,68 - tyle udało się zebrać podczas 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O ostatecznych wynikach tegorocznej zbiórki poinformował dziś podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak, szef WOŚP.

Obecnie na koncie finałowym zgromadzono kwotę 47 255 061,58 zł. Dzięki aukcjom udało się zebrać 3 402 686,10 zł.

Reklama

Deklarowana wcześniej kwota, podana dzień po Wielkim Finale WOŚP, czyli 14 stycznia opiewała na sumę 39 mln 855 tys. 148 zł. Złote serduszka wylicytowano w sumie za ponad 1 mln 294 tys. zł, a to z numerem "1" - za 150 tys. zł.

W 2012 roku WOŚP zebrała 50,6 mln zł (dzień po Finale zadeklarowana kwota wynosiła 40,2 mln zł).

Na konferencji podsumowującej 21. Finał WOŚP zapowiedziano też szkolenia dla dyspozytorów pogotowia oraz opracowanie algorytmu przyjmowania przez nich zgłoszeń. Był na niej obecny minister zdrowia.

Owsiak: Będą szkolenia dla dyspozytorów pogotowia

Jak powiedział szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, grupa złożona z przedstawicieli resortu zdrowia i WOŚP w ciągu sześciu tygodni przygotuje cykl szkoleń dla dyspozytorów pogotowia. Dodał, że zostałyby one przeprowadzone w maju.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz powiedział, że potrzebna jest korekta systemu nocnej i świątecznej pomocy medycznej, z której trzeba wyodrębnić opiekę nad małymi pacjentami. - Taką prośbę już skierowałem do NFZ - powiedział. Dodał, że trzeba też zwiększyć dostęp do pediatrów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Systemowe zmiany w funkcjonowaniu nocnej i świątecznej opieki lekarskiej dotyczące najmłodszych pacjentów minister zdrowia zapowiedział już w poniedziałek po spotkaniu z konsultantami ds. pediatrii, medycyny ratowniczej i medycyny rodzinnej. Arłukowicz spotkał się z konsultantami w związku ze śmiercią 2,5-letniej dziewczynki, która nie otrzymała na czas pomocy lekarskiej.

Orkiestra grała dla dzieci i seniorów

Tegoroczny 21. finał WOŚP odbył się pod hasłem: "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Pieniądze ze zbiórki - jak co roku - będą przeznaczone na sprzęt medyczny dla dzieci oraz - po raz pierwszy - dla seniorów.

Za środki zebrane w czasie tegorocznego Finału fundacja chce kupić m.in. materace przeciwodleżynowe, regulowane łóżka (z wyposażeniem), ultrasonografy przyłóżkowe, urządzenia do rehabilitacji ruchowej, balkoniki ułatwiające chodzenie, wózki inwalidzkie, pompy infuzyjne i żywieniowe.

Pieniądze na wymianę sprzętu medycznego

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną także przeznaczone na wymianę sprzętu medycznego do leczenia dzieci, który WOŚP kupiła kilkanaście lat temu.

Przypomnijmy, że w ramach tegorocznego 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy portal INTERIA.PL uruchomił specjalny serwis Pomagam, za pomocą którego użytkownicy mogli wesprzeć Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Dzięki waszej pomocy udało się zebrać okazałą sumę.

Portal INTERIA.PL oraz Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziękują za wasze wsparcie.

Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! Dzięki za waszą pomoc! Siema!

Interia.pl jest oficjalnym partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy