Reklama

Reklama

Wielka Orkiestra Świętacznej Pomocy

PAP wspiera WOŚP - zdjęcie z podpisami noblistów na aukcji

Zdjęcie z podpisami m.in. Dalajlamy XIV, b. prezydenta Lecha Wałęsy oraz amerykańskiej aktorki Sharon Stone, zrobione przez fotoreportera PAP podczas spotkania noblistów, które odbyło się w październiku 2013 r. w Warszawie, można licytować na internetowej aukcji na rzecz WOŚP.

- Jest to zdjęcie ze spotkania noblistów, kiedy to Dalajlama przekazuje nagrodę pokoju Sharon Stone. Organizatorem był Instytut Lecha Wałęsy. Podpisy na zdjęciu Dalajlamy, Lecha Wałęsy i Sharon Stone - powiedziała Lidia Sobańska z zarządu Polskiej Agencji Prasowej.

Reklama

Autorem zdjęcia, przekazanego na aukcję przez PAP, Instytut Lecha Wałęsy i Press Club Polska, jest fotoreporter PAP Jacek Turczyk.

- To jest wyjątkowe zdjęcie, dlatego że wszyscy nobliści się na tym podpisali. Myślę, że będzie miało wyjątkową cenę - powiedział szef Press Clubu Polska Jarosław Włodarczyk.

- Robimy wszystko, aby Dalajlama potwierdził, że będzie w tym roku na Przystanku Woodstock. Zdjęcie wyjątkowe, licytujemy także teraz - powiedział Jurek Owsiak.

Aukcję można znaleźć na Allegro: http://aukcje.wosp.org.pl/zdjecie-z-autografami-i941513

Zebrane podczas 22. Finału WOŚP pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

22. finał WOŚP - relacja na żywo

W tym roku WOŚP po raz drugi będzie zbierać pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału fundacja wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

Przed południem na koncie WOŚP było ponad 3 mln złotych.

Wspieraj WOŚP z INTERIA.PL!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama