Reklama

Reklama

Wakacyjne atrakcje za darmo? To możliwe. Zobacz, co możesz zrobić bez wydawania pieniędzy

Darmowe atrakcje w Olsztynie mogą przyciągnąć każdego, kto szuka ciekawych sposobów na spędzenie wakacji. Stolica Warmii i Mazur jest przez cały sezon przygotowana na przyjezdnych. Skorzystajmy z tego, co oferuje nam miasto. Na mieszkańców i turystów czeka dużo atrakcji, za które nie trzeba będzie wydawać ani złotówki. Dowiedzmy się, jakie darmowe atrakcje czekają na nas latem w Olsztynie.

Darmowe atrakcje w Olsztynie na wakacje przygotowane są zarówno dla aktywnych, jak i tych preferujących bardziej stacjonarny relaks. Czekają na nas atrakcje na świeżym powietrzu oraz wydarzenia kulturalne. Sprawdźmy, jakie darmowe atrakcje w Olsztynie czekają nas w ostatnim miesiącu wakacji.

Darmowe atrakcje w Olsztynie. Jeziora oraz kąpieliska

Wakacje na Warmii i Mazurach nie mogą obyć się bez wizyty nad wodą. Do dyspozycji mamy dwa kąpieliska: nad jeziorem Ukiel oraz nad jeziorem Skanda. To ostatnie - jak większość tego typu miejsc - jest bezpłatne.

Reklama

Darmowe atrakcje w Olsztynie. Aktywności na świeżym powietrzu

Osoby uwielbiające rolki lub rowery mogą spróbować swoich sił w Skateparku lub Pumptracku w Olsztynie. Skatepark znajduje się w okolicach Zatoki Małej. Przez cały czas czuwają tam doświadczeni koordynatorzy. Dodatkowo w tygodniu w godzinach 9:00 do 15:00 organizowane są darmowe zajęcia dla dzieci oraz młodzieży.

Osoby, które nie lubią deskorolek i rolek, mogą wskoczyć rowerem na Pumptrack, czyli specjalny tor asfaltowy. Przygotowany jest on w ten sposób, że przejażdżka na nim nie wymaga od nas pedałowania. Tor pomaga ćwiczyć koordynację, refleks oraz poprawiać kondycję.

Amatorzy piłki nożnej mogą za darmo skorzystać z boiska oferty OSiR Olsztyn. Znajduje się przy ulicy Jeziołowicza 4 i czynne jest w godzinach 8:00-22:00. Przez cały okres letni boisko działa bezpłatnie oprócz dni, w których zrobione są rezerwacje.

Darmowe atrakcje w Olsztynie. Cykl imprez "Ulotne"

Olsztyn oferuje nam w sezonie letnim również darmowy cykl imprez kulturowych i rozrywkowych. Cykl "Ulotne" oferuje dziesiątki koncertów, pokazów filmowych, wystaw czy widowisk teatralnych. Impreza trwa przez całe wakacje i większość atrakcji jest całkowicie darmowa. Wśród nich znajdziemy cykliczne wydarzenia, takie jak:

 • Park Muz Współczesnych,
 • Koncerty w Parku Jakubowo,
 • Olsztyńskie Koncerty Organowe,
 • Kino Plenerowe w Parku Podzamcze,
 • Familijne Projekty Animacyjne nad Jeziorem Długim.

Dokładny kalendarz wydarzeń dostępny jest na stronie MOK Olsztyn

Darmowe atrakcje w Olsztynie. Wycieczki z przewodnikiem

Wizyta w Olsztynie może posiadać aspekty edukacyjne. Miasto ma interesujące punkty, których nie można przegapić. Możemy je zwiedzić z przewodnikiem całkowicie za darmo. Stolica Warmii i Mazur w każdą sobotę proponuje spacery po najpopularniejszych punktach turystycznych. Zbiórka odbywa się o 16:00 pod Miejską Informacją Turystyczną. Wycieczka zawsze trwa dwie godziny. W tym czasie zwiedzimy takie miejsca jak:

 • Nowy Ratusz,
 • Planetarium,
 • Wysoka Brama,
 • Park Centralny,
 • Targ Rybny,
 • Tartak Raphaelsohnów,
 • Pomnik Mikołaja Kopernika,
 • Bazylika św. Jakuba Starszego,
 • Zamek kapituły warmińskiej,
 • Rynek Starego Miasta,
 • Ławeczka Kopernika.

Dodatkowo co jakiś czas w Olsztynie odbywają się wycieczki tematyczne. Jedną z nich jest wycieczka śladem "Stawki większej niż życie". W harmonogramie jest przejście się ulicami, na których nagrywano sceny do kilku odcinków tego kultowego już serialu. Przewodnicy w swoim programie mają również plan zwiedzania osiedla Kortowo.

Darmowe atrakcje w Olsztynie. Bezpłatne zwiedzanie muzeum

Każde miasto ma swoje muzea o zupełnie innej tematyce i z innymi eksponatami. Pobyt w Olsztynie również możemy urozmaicić wycieczką na bezpłatny pokaz muzealnej wystawy stałej. Darmowa wystawa znajduje się w Muzeum Warmii i Mazur i prezentuję historię Mikołaja Kopernika w Olsztynie. Nieodpłatnie obejrzeć ją można jeszcze 16 oraz 24 sierpnia na zamku w Olsztynie.

***

Czytaj także:

Perseidy 2022: NASA podaje najlepszy termin do obserwacji, ale wskazuje problem

Polacy bardziej boją się inflacji i drożyzny niż inwazji Rosji [SONDAŻ]

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy