Reklama

Reklama

Wakacje 2022 za darmo. Jakie atrakcje czekają na nas w Warszawie?

Wakacje w dużym mieście wcale nie muszą być nudne. Nie ma konieczności wyjazdu nad morze lub w góry, by dobrze spędzić czas. Jeszcze lepiej, kiedy przez cały nasz wypoczynek nie wydamy na atrakcje ani grosza. Taka wizja jest możliwa, nawet w samym środku Warszawy. Seanse filmowe czy koncerty w plenerze to tylko część tego, co czeka nas w mieście. Co oferuje nam na wakacje Warszawa?

Wyjazd na wakacje 2022 dla wielu stał się jedynie marzeniem. Ciągle rosnące ceny usług i towarów zmuszają konsumentów do rezygnacji ze swoich planów. Nie można jednak całych wakacji spędzić przed telewizorem lub komputerem. Warto poszukać alternatyw w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Miasta wojewódzkie oferują szereg ciekawych akcji w okresie wakacyjnym. Sprawdźmy darmowe atrakcje na wakacje w Warszawie.

Reklama

Darmowe atrakcje na wakacje 2022 w Warszawie: kino plenerowe

Warszawa to raj dla miłośników kin plenerowych. Pozwalają nam one bezpłatnie poszerzać naszą znajomość filmów z różnych gatunków. W ciągu tygodnia jesteśmy w stanie obejrzeć kilka rodzimych oraz zagranicznych produkcji całkowicie za darmo. Kina plenerowe znaleźć możemy w:

 • Amfiteatrze Bemowo,
 • Centrum Myśli Jana Pawła II,
 • Pubie Lolek na Polu Mokotowskim,
 • Muzeum Narodowym,
 • Parku Czechowickim w Ursusie,
 • Chono Lulu Bistro & Bar,
 • Domu Kultury "Wygoda",
 • Parku Szymańskiego,
 • DK Rembertów,
 • Westfield Arkadia,
 • Nowej Prochowni,
 • UD Rembertów,
 • Elektrowni Powiśle,
 • Parku Hassów w Ursusie,
 • Łazienkach Królewskich,
 • Komunie Warszawa.

Darmowe atrakcje na wakacje 2022 w Warszawie: muzea

Warszawa może poszczycić się także pokaźną liczbą muzeów. Niestety, aby zobaczyć je wszystkie, musielibyśmy wydać sporo pieniędzy na bilety. W wakacje część z nich organizuje jednak specjalne, darmowe wejścia. W ramach akcji w poniedziałek możemy zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz niego otwarty dla wszystkich jest również Żydowski Instytut Historyczny.

We wtorek zwiedzić możemy Muzeum Narodowe oraz Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Codziennie możemy chodzić za darmo do Muzeum Geologicznego i Muzeum Legii Warszawa. Należy natomiast pamiętać, że idąc grupą konieczne będzie już kupienie biletu.

Darmowe atrakcje na wakacje 2022 w Warszawie: koncerty

Filmy oraz muzea to tylko część atrakcji. Nie możemy zapomnieć o letnich koncertach na świeżym powietrzu. W Warszawie odbywają się dwa cykliczne wydarzenia muzyczne. Pierwszy z nich odbywa się w Łazienkach Królewskich. Jest nim Koncert Chopinowski odbywający się w niedzielę o 12:00 oraz 16:00. Drugim jest pokaz w Multimedialnym Parku Fontann. Pokazy odbywają się w piątki oraz soboty o 21:30.

Dodatkowo na Rynku Starego Miasta odbędzie się 28 edycja Jazz na Starówce. Już 27 sierpnia będzie można posłuchać za darmo gwiazd polskiego i zagranicznego jazzu.

Darmowe atrakcje na wakacje 2022 w Warszawie: zajęcia ruchowe

Wakacje nie powinny polegać wyłącznie na opalaniu się na słońcu. Dobrze jest w tym czasie zażyć nieco ruchu i aktywności fizycznej. Warszawa oferuje różne atrakcje na świeżym powietrzu. W soboty w różnych miejscach stolicy odbywają się zajęcia jogi. O godzinie 9:00 rozpoczynają się w Parku Ulricha, natomiast o 10:00 na Bulwarach Wiślanych. Zajęcia z jogi odbywają się również w Łazienkach Królewskich.

Chętni na wodne atrakcje skorzystać mogą ze spływu kajakowego po Wiśle. Dostępne są dwie trasy. Jedna z nich prowadzi z plaży Romantycznej do plaży Saska Kępa. Druga natomiast posiada kurs plaża Saska Kępa-plaża ZOO.

Seniorzy również znajdą atrakcje dla siebie. Na Białołęce czekają na nich zajęcia z nordic walkingu. Odbywają się w czwartki o 15:30 oraz w soboty od 10:30. Miejscem zbiórki jest bar Wodnik Szuwarek. Oprócz tego Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota zaprasza na zajęcia z gimnastyki o 9:30 we wtorek. Gimnastykę oferuje również grupa z Parku im. Zasława Malickiego. Ćwiczenia odbywają się w czwartek od 9:30.

Darmowe atrakcje na wakacje 2022 w Warszawie: atrakcje dla dzieci

W Warszawie również nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Dla dzieci poniżej 3. roku życia Wolskie Centrum Kultury przygotowało bezpieczny plac zabaw. W każdy wtorek i czwartek od godziny 10:00 rodzice mogą tam przyjść z maluszkami. Starsze dzieci (3-10 lat) mogą brać udział w warsztatach sensorycznych. Odbywają się w każdy czwartek o godzinie 12:00. A gdzie? Miejscem jest Piąty Wymiar - Twórcza Przestrzeń "Promenady".

***

Czytaj także:

Plaga zamkniętych szlaków w Tatrach. Dlaczego TPN remontuje je akurat w wakacje?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy