Reklama

Reklama

Piekielnie trudny wakacyjny quiz: Znasz te miejsca w Polsce? 6/12 to już dobry wynik

Wakacje w pełni, więc czas ruszać w letnią podróż! Polska pełna jest niezwykłych miejsc, tych bardziej i mniej znanych. Słyszeliście o "polskich Malediwach" albo piaskowych górach, które umieją się przemieszczać? To niejedyne atrakcje czekające na turystów w naszym kraju. Poznacie je bliżej, rozwiązując nasz wakacyjny quiz.

Polska branża turystyczna odbudowuje się po pandemii koronawirusa. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2021 roku z noclegów w naszym kraju skorzystało ponad 22 mln turystów, wśród których około 2,5 mln to obcokrajowcy. Dla porównania, w pandemicznym 2020 roku podróżników w naszym kraju było w sumie 17,9 mln.

A jak sytuacja wygląda w tym roku, gdy za granicą Polski toczy się wojna, a domowe budżety dusi inflacjaW czerwcu pisaliśmy, że letnie wyjazdy planuje 65 proc. Polaków. Większość z nas liczy się jednak z kosztami i na urlop chce wydać co najwyżej dwa tysiące złotych. Taka suma to już sporo, jeśli nie chcemy wyjeżdżać za granicę. 

Reklama

Wakacje w Polsce. Ile będą nas kosztować?

- Za dwa tysiące możemy sobie pozwolić na całkiem dobry obiekt hotelowy i czasami zjeść na mieście, nawet nad Bałtykiem - mówiła Interii Katarzyna Turosieńska z Polskiej Izby Turystycznej.

Turystyczne atrakcje w Polsce. Wakacyjny quiz, w którym nieliczni mają 100 proc.

A Polska stoi atrakcjami, o istnieniu których często nie zdajemy sobie sprawy. Nawet gdy jedziemy do popularniejszych kurortów, warto zerknąć na samochodową mapę lub trasę przejazdu naszego pociągu i rozważyć, czy nie warto chociaż na jeden dzień zatrzymać się po drodze i wspomóc krajową turystykę.

O miejsca, które warto zwiedzić w Polsce, pytamy w naszym quizie. Jak dobrze je znacie? Spróbujcie odpowiedzieć na nasze pytania i pochwalcie się wynikiem!

Jeśli nie widzisz okienka z quizem, kliknij w przycisk "ZOBACZ PEŁNĄ WERSJĘ".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy