Reklama

Reklama

Najciekawsze pomysły na spędzenie długiego weekendu w Krakowie i okolicach

Długi weekend sierpnia w Krakowie można spędzić na różne sposoby. Miasto i okolice oferują wiele atrakcji umożliwiających odcięcie się od pracy i stresu. Sprawdźmy, gdzie najlepiej wybrać na długi weekend w okolicy Krakowa.

Długi weekend sierpnia można spędzić w Krakowie lub jego okolicach na wiele sposobów. Znajdą się tu atrakcje dla fanów kąpielisk, pieszych wycieczek czy zabytków. Nudy nie będzie, zwłaszcza że zbliżają się urodziny Smoka Wawelskiego. Co jeszcze nas czeka w Krakowie i okolicach?

Długi weekend sierpnia w Krakowie. Kąpieliska

Mimo iż początek weekendu nie zapowiada się upalnie, to od soboty możemy korzystać z dobrej pogody. Jak? Przyjemnym rozwiązaniem będzie wycieczka całą rodziną nad wodę. Kraków oraz okolice oferują kilka bezpłatnych, strzeżonych kąpielisk dla całej rodziny. Wszystkie zbiorniki wodne zostały zbadane przez Główny Inspektorat Sanitarny. W Krakowie i jego okolicach możemy skorzystać z takich kąpielisk jak:

Reklama

 • Kąpielisko Kryspinów,
 • Kąpielisko Bagry,
 • Kąpielisko "Przystań Brzegi",
 • Zbiornik nr 1 Przylasek Rusiecki,
 • "Kąpielisko Kuter Port" w Nieznanowicach,
 • Kąpielisko w Strefie rekreacji w Januszowicach.

Długi weekend sierpnia w Krakowie. Zwiedzanie Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Jeśli chcemy spędzić aktywnie długi weekend bez walki o wolną przestrzeń na plaży, możemy zdecydować się na spacery. Jest wiele pięknych zielonych punktów na mapie Krakowa oraz okolic. Jednym z nich jest Jura Krakowsko-Częstochowska. To wyżyna mająca ponad 80 km długości. Na całym jej terenie znajdują się różnego rodzaju dodatkowe atrakcje turystyczne.

W trakcie spaceru po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej natrafić możemy na:

 • stare zamki i pałace,
 • zabytkowe zabudowy,
 • rezerwaty przyrody,
 • muzea,
 • pustynie.

Długi weekend sierpnia w Krakowie. Urodziny Smoka Wawelskiego

Nie można w trakcie pobytu w Krakowie pominąć wizyty u Smoka Wawelskiego. Od lat zieje ogniem pod murami Wawelu. Długi weekend jest tym bardziej idealną okazją do wizytacji, ponieważ w niedzielę, 14 sierpnia odbywać się będą oficjalne urodziny Smoka Wawelskiego. W godzinach 12:00-18:00 na krakowskich Błoniach czeka rodzinny piknik z atrakcjami. Będzie można w trakcie wydarzenia zwiedzić wczesnośredniowieczną osadę oraz posłuchać folkowej muzyki.

Wieczorem na scenie głównej zagra zespół Percival, tworzący muzykę na bazie historii i kultury dawnych Słowian. Dla młodszej części towarzystwa planowane są stoiska z kolorowaniem czapek, malowaniem twarzy czy wycinankami. Oprócz tego czekać nas będą różne konkursy oraz pokazy tańca. Przez główny plac wydarzenia przejdzie również smoczy korowód. Wstęp na urodziny Smoka Wawelskiego jest bezpłatny.

Długi weekend w Krakowie. Festiwal Pierogów

Na długi weekend Kraków przygotował również coś dla smakoszy. W dniach 11-14 sierpnia na Małym Rynku odbywa się XX Festiwal Pierogów.

Na miejscu można zamówić pierogi o najróżniejszych smakach. Po spacerze po Wawelu i zwiedzaniu Rynku dobrze jest odpocząć przy dobrym jedzeniu. Wstęp jest bezpłatny. W Festiwalu Pierogów udział możemy brać każdego dnia w godzinach od 10:00 do 24:00.

Długi weekend w Krakowie. Masa innych atrakcji

Kraków oferuje znacznie większą liczbę atrakcji. 14 i 15 sierpnia będziemy mogli przejechać się zabytkową komunikacją miejską. Oprócz tego w sobotę w Parku Lotników odbędzie się kameralny koncert muzyki klasycznej. Nie możemy również zapomnieć o kinach plenerowych i licznych koncertach. Nie wszystkie atrakcje jednak godzinowo będą odpowiadać całej rodzinie.

***

Czytaj także:

Czeka nas fala podwyżek w sklepach. Czy kupować "na zapas"?

Nie tylko Odra. Pożary, zakopane odpady, zatrute rzeki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy