Reklama

Reklama

Kolejne zamknięcia szlaków od 1 sierpnia. Duże zmiany dla idących od Morskiego Oka

Tatrzański Park Narodowy informuje o zamknięciu od 1 sierpnia odcinka kolejnego szlaku. Tym razem chodzi o szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Szpiglasową Przełęcz. Wcześniej TPN podał, że również od 1 sierpnia zostanie zamknięty fragment Orlej Perci.

Na twitterowym koncie Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawiła się informacja, że od 1 sierpnia trzeba spodziewać się zmian w rejonie Szpiglasowej Przełęczy.

TPN: Zmiany w okolicach Szpiglasowej Przełęczy

"Nastąpi otwarcie górnego fragmentu szlaku prowadzącego na Szpiglasowy Wierch, natomiast zamknięty zostanie szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Szpiglasową Przełęcz" - podano w komunikacie.

W związku z zamknięciem odcinka szlaku na zmiany muszą przygotować się turyści idący od Morskiego Oka. "Turyści podchodzący od strony Morskiego Oka będą mogli dotrzeć na Przełęcz i wejść na Szpiglasowy Wierch, ale będą musieli wracać tą samą drogą. Przejście do D5SP nie będzie możliwe" - poinformował TPN.

Reklama

Od 1 sierpnia zamknięty fragment Orlej Perci

Także od 1 sierpnia zostanie zamknięta Orla Perć na odcinku: Skrajny Granat - Przełęcz Krzyżne. Powodem zamknięcia jest wymiana sztucznych ułatwień, które pomagają turystom we wspinaczce.

"Po zakończeniu prac na tym odcinku, zostanie zamknięty żółto znakowany szlak na odcinku: Czarny Staw Gąsienicowy -  Skrajny Granat" - czytamy na oficjalnej stronie parku narodowego.

Czytaj też: Chcesz uniknąć tłumów na szlakach? Ta część Tatr znana jest niewielu

Tatrzański Park Narodowy tłumaczy, dlaczego zamyka szlaki

Potrzeba remontowania górskich szlaków jest oczywista. Tylko dlaczego musi się to dziać akurat w szczycie sezonu turystycznego? W czasie gdy tłumy turystów chcą na tatrzańskich szlakach spędzić kilka dni wakacji?

Na te pytania odpowiedziały niedawno władze Tatrzańskiego Parku Narodowego na swoim profilu na Facebooku. Przy okazji informacji o kolejnych utrudnieniach i zamknięciach szlaków TPN wyjaśnił, dlaczego sezon letni to jedyny możliwy czas na remonty.

"Nie da się remontować szlaków po sezonie wakacyjnym, ponieważ pokrywa śniegu w wysokich partiach gór zalega do drugiej połowy czerwca, a jesienny śnieg potrafi przykryć szlaki już we wrześniu. Trudno również wyznaczyć dokładne terminy wyłączania pewnych odcinków, bo w Tatrach wiele zależy od zmiennej pogody" - tłumaczą władze TPN.

Czytaj też: Parking na Morskie Oko. Ile kosztują bilety, gdzie zarezerwować i jak dojechać


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy