Reklama

Reklama

Jedziesz na wakacje pociągiem? Tak oszczędzisz na biletach

Wakacje 2022 już w pełni. Szalone ceny benzyny sprawiają, że wielu z nas szuka alternatywnego transportu na wycieczkę niż własny samochód. Ciekawą opcją może być pociąg i szybkie połączenia PKP Intercity. W dodatku od 1 lipca 2022 r. można korzystać z nowej oferty „Taniej z Biskimi”, która pozwala znacząco oszczędzić na cenach biletów. Kto może skorzystać z promocji PKP Intercity?

Oferta "Taniej z Bliskimi" ma skłonić rodziny oraz niewielkie grupy przyjaciół do zrezygnowania z podróży samochodem na rzecz niskoemisyjnego i ekonomicznego środka transportu. Nie bez powodu promocja ruszyła na początku wakacji i zapewne skorzysta z niej wiele osób planujących urlop w kraju.

PKP Intercity. Można zaoszczędzić na kosztach biletów

Promocja "Taniej z Bliskimi" upoważnia do zakupu biletów w pociągach kategorii TLK i IC w 1 i 2 klasie ze zniżką w wysokości 30 proc. od ceny bazowej. Łączy się ona z innymi, ustawowymi zniżkami, przeznaczonymi dla uczniów, studentów, seniorów itp.

Reklama

Bilety można kupić najwcześniej z 30 dniowym wyprzedzeniem, najpóźniej natomiast jeden dzień przez planowaną podróżną w kasach biletowych PKP oraz online. Oznacza to, że nie ma możliwości skorzystania z promocji "Taniej z Bliskimi" podczas zakupu u konduktora.

Warto dodać, że w ramach oferty dostępne są także kuszetki oraz miejsca w wagonach sypialnych, chętnie wybierane m.in. przez rodziny z dziećmi na dłuższych trasach.

Tańsze bilety PKP Intercity. Od kiedy?

- Życie przysparza wielu okazji do wspólnych podroży. Staramy się, aby były one jeszcze bardziej dostępne, zarówno pod względem oferty połączeń, jak i cen biletów. Nową ofertą chcemy zachęcić do wspólnych wyjazdów koleją rodziny i mniejsze grupy. Bilety Taniej z Bliskimi to świetne rozwiązanie, niezależnie czy podróżujemy we dwójkę, z rodziną czy w kilkuosobowej grupie przyjaciół - mówi prezes zarządu PKP Intercity Marek Chraniuk.

Z oferty "Taniej z Bliskimi" można skorzystać już od 1 lipca 2022 r.

PKP Intercity z nową ofertą

Ze zniżek można korzystać również w pociągach ekspresowych. Mimo że oferta "Taniej z Bliskimi" nie obowiązuje w kategoriach EIP czy EIC, dostępne są tam bilety rodzinne. Upoważniają one do 30 proc. zniżki dla grup od 2 do 5 osób, pod warunkiem że przynajmniej jednym podróżującym jest dziecko poniżej 16 roku życia.

Tomasz Gontarz, pełniący funkcję członka zarządu PKP Intercity podkreśla, że promocyjne ceny biletów mają zachęcić Polaków do przyjaznych dla środowiska podróży.  

- Warto podkreślić, że wybierając kolej, zmniejszamy nie tylko koszty, lecz także wpływ na środowisko, ponieważ pociąg to najbardziej ekologiczny środek transportu zbiorowego - mówi.

PKP Intercity: Droższe bilety u konduktora

Przypomnijmy jeszcze, że bilety PKP Intercity można kupić na wiele sposobów: przez internet (choć, jak opisywaliśmy w Interii, bywają z tym problemy), aplikacje mobilne, w biletomatach, jak i bardziej tradycyjnie, czyli w kasach biletowych. Spóźnialskim pozostaje kupienie biletu u konduktora. Wtedy jednak PKP Intercity przekazujemy pieniądze nie tylko za bilet, ale i za jego wydanie.

Dodatkowo w ostatnich dniach spółka podwyższyła wysokość opłaty za kupienie biletu u drużyny konduktorskiej: z 10 zł na 20 zł od osoby, gdy trasa naszej podróży przebiega w granicach Polski. Jeśli jedziemy do innego kraju, a podróży nie opłaciliśmy wcześniej, z portfela musimy wyciągnąć dodatkowo 18,52 zł.

PKP Intercity podkreśla, że w ostatnich miesiącach popularność polskich kolei rośnie, a liczba pasażerów w pierwszym półroczu w 2022 r. była najwyższa od 5 lat. Według udostępnionych danych, na podróż PKP Intercity jedynie w czerwcu bieżącego roku zdecydowało się 5,3 mln pasażerów. 

Czytaj również:

Wakacje 2022. Polacy planują wypoczynek, głównie w Polsce

Wakacje w Polsce? Tych miejsc lepiej unikać

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy