Reklama

Reklama

Darmowe atrakcje we Wrocławiu na wakacje 2022. Nie tylko szlak krasnoludków i galeria neonów

Marzycie o wakacjach we Wrocławiu, jednak obawiacie się, że wasz domowy budżet może tego nie udźwignąć? Jeśli tak, to mamy dla was dobrą wiadomość. Miasto przygotowało w tym roku szeroką ofertę darmowych atrakcji. Stolica Dolnego Śląska ma wiele do zaoferowania turystom i lokalnym mieszkańcom w każdym wieku. Wystarczy tylko chcieć ją odkrywać. Oto, co można robić we Wrocławiu w czasie wakacji za darmo.

Wakacje 2022 w stolicy Dolnego Śląska będą niezapomniane nawet, pomimo niewielkiego budżetu. Chociaż wzrost inflacji mocno odbił się na portfelach Polaków, wciąż istnieją sposoby, aby tanim kosztem spędzić niezapomniany urlop w Wrocławiu

Niezależnie od wieku, można się tam świetnie bawić, korzystając z darmowych atrakcji przygotowanych zarówno dla turystów, jak i lokalnych mieszkańców. Sprawdzamy, co tego lata można robić na wakacjach we Wrocławiu

Reklama

Darmowe atrakcje we Wrocławiu: Idź na spacer szlakiem krasnoludków

Wrocławskie krasnale to najbardziej charakterystyczny znak rozpoznawczy stolicy Dolnego Śląska, a spacer ich szlakiem to świetny sposób, aby spędzić letni czas z dziećmi. Szacuje się, że aktualnie jest ich przynajmniej 400, jednak liczba ta może być nawet dwa razy większa. Trudno wszystkie je zliczyć, a z roku na rok w mieście jest ich coraz więcej. 

Niedawno nowe figurki pojawiły się chociażby przy ul. Łaziennej, na Jarkach, a także przy ulicy Ofiar Oświęcimskich, a na tym na pewno nie koniec. Aby Wrocław zyskał kolejnego krasnala, wystarczy bowiem sama zgoda właściciela terenu. Nie trzeba pytać o pozwolenie Urzędu Miasta. 

Darmowe atrakcje we Wrocławiu: Po zmroku odwiedź galerię neonów

Na wakacjach we Wrocławiu koniecznie trzeba zobaczyć Galerię Neon Side w podwórku przy ulicy Ruskiej 46c. Najlepiej wybrać się tam po zmroku, gdyż wtedy rozświetlona przez neony przestrzeń prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Niezapomniane wrażenia gwarantowane i to bez względu na wiek. 

W wolnej chwili warto również wziąć udział w darmowych warsztatach i wystawach organizowanych przez galerię sztuki - Dizajn. To miejsce, w którym często odbywają się panele dyskusyjne ze światowej sławy artystami.

Darmowe atrakcje we Wrocławiu: Baw się na letnich festiwalach

Miasto Wrocław przygotowało w tym roku naprawdę ciekawą ofertę kulturalno-artystyczną. Od 2 lipca do 27 sierpnia odbywa się tam Letni Festiwal Kameralny "Muzyka w dawnym Wrocławiu", w ramach którego w weekendy zupełnie za darmo posłuchać można znanych utworów muzyki klasycznej. Aby podkreślić charakter wydarzenia, koncerty organizowane są w przepięknych, historycznych wnętrzach.

  • W sobotę 30 lipca, o godzinie 19.00 w Muzeum Pana Tadeusza - usłyszeć będzie można muzykę K. Szymanowskiego, M. Szymanowskiej, P. Caro, S. Niewiadomskiego, J.Galla w wykonaniu Aldony Bartnik (sopran), Michała Marcola (skrzypce) oraz Moniki Kruk (fortepian). 
  • W sobotę, 12 sierpnia o godzinie 19.00 w Muzeum Miejskim - usłyszeć będzie można muzykę T. Hume'a, R. Sumatre'a, N. Matteisa, J. Jenkinsa, J. Oswalda, F. Geminiani oraz J. Banister w wykonaniu Julii Karpety (viola da gamba), Klaudii Matlak (skrzypce barokowe) i Maurycego Raczyńskiego (klawesyn, suka biłgorajska, fidel płocka). 
  • W sobotę, 27 sierpnia o godzinie 19.00, w sali sesyjnej na Dworcu Głównym - usłyszeć będzie można muzykę W. Kilara, A. Panufnika oraz M. Wajnberga w wykonaniu Zofii Neugebauer (flet), Radosława Pujanka (skrzypce), Tomasza Darocha (wiolonczela), Magdaleny Blum (fortepian) oraz Moniki Kruk (fortepian).

Osoby spragnione mocnych wrażeń, również nie będą zawiedzione, gdyż w dniach 20-21 sierpnia na rynku we Wrocławiu w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus odbywać się będą liczne pokazy cyrkowe i akrobatyczne. Oczywiście wszystko to, bez udziału zwierząt. 

Darmowe atrakcje we Wrocławiu: Zwiedzaj miasto z przewodnikiem

Pośród darmowych atrakcji we Wrocławiu znalazła się również możliwość zwiedzania miasta z przewodnikiem i można z niej skorzystać do połowy września. Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK i Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia organizują w weekendy bezpłatne spacery pod opieką przewodnika. Nie zaszkodzi się na nie wybrać, aby poznać lepiej historię miasta, jego architekturę i przestrzeń kulturową. 

Darmowe atrakcje we Wrocławiu: Spaceruj po Ostrowie Tumskim

Nie zna prawdziwego Wrocławia ten, kto nigdy nie spacerował po Ostrowie Tumskim. To urokliwe miejsce stanowi  najstarszą, zabytkowa część miasta, która powstała na dawnej wyspie w miejscu przepraw na Odrze niedaleko ujścia rzeki Oławy. Panuje tam niezapomniana atmosfera. 

Darmowe atrakcje we Wrocławiu: Zobacz pokaz Fontanny Multimedialnej

Fontanna Multimedialna usytuowana w parku Szczytnickim jest największym tego typu obiektem w kraju i zarazem jednym z najbardziej imponujących w Europie. Zajmuje 1 hektar przestrzeni, na której zainstalowane zostało blisko 300 dysz mogący wyrzucić wodę na wysokość nawet 40 metrów. Na tak utworzonym ekranie wodnym, wyświetlane są wizualizacje, które po prostu trzeba zobaczyć. 

  • Dzienne pokazy Fontanny Multimedialnej w ciągu dnia odbywają się codziennie aż do października, o pełnych godzinach - od 10:00 do 17:00. 
  • Wieczorne pokazy Fontanny Multimedialnej odbywają się natomiast codziennie od 18:00 do 21:10. 

Darmowe atrakcje we Wrocławiu: Oglądaj filmy w kinach plenerowych

Kino plenerowe we Wrocławiu jest okazją do tego, by obejrzeć świetne filmy bez kupowania biletów. Tego lata seanse odbywają się m.in.: 

  • Na Tamce, 
  • Na rynku we Wrocławiu (podczas festiwalu Nowe Horyzonty), 
  • W Centrum Historii Zajezdnia, 
  • Na Wyspie Słodowej 
  • W PURO Hotels przy Włodkowicza 6

Czytaj również:

Wakacje w sierpniu 2022: Gdzie będzie najtaniej? Trzy kierunki na czele stawki

Mapy Google zapraszają na fotorealistyczne wakacyjne wycieczki

Ile banki stracą z powodu wakacji kredytowych?

Zobacz także: 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy