Reklama

Reklama

Chodzenie z gołym torsem po włoskim Sorrento "sprzeczne z przyzwoitością". Kary do 500 euro

Po włoskim Sorrento nie będzie już można chodzić w stroju kąpielowym lub z gołym torsem. Tym, którzy nie zastosują się do nowych zasad, będzie grozić wysoka kara. Rozporządzenie w tej sprawie wydał burmistrz. Ma ono zwalczać, według niego, zachowania sprzeczne z dobrymi obyczajami i przyzwoitością.

Za chodzenie po tej włoskiej miejscowości na południu Włoch z gołym torsem lub w kostiumie ma grozić kara w wysokości do 500 euro.

Burmistrz Sorrento: Nie można zachowywać się wszędzie tak, jak na plaży

Sorrento nad Zatoką Neapolitańską to jedno z miejsc symboli włoskich wakacji, ale nie można zachowywać się wszędzie tak, jak na plaży - argumentuje burmistrz Massimo Coppola, który wydał rozporządzenie, by ukrócić to szerzące się zjawisko. Na mocy nowego przepisu kara za ewidentne braki w ubraniu wynosi od 25 do 500 euro.

- Stwierdziliśmy, że przedłużanie się tej sytuacji nie tylko stanowi powód niezadowolenia mieszkańców i turystów, ale także może negatywnie wpłynąć na ocenę poziomu życia w naszej miejscowości oraz na jej wizerunek i ofertę turystyczną - stwierdził burmistrz, cytowany przez agencję ADNKronos.

Reklama

Nad przestrzeganiem rozporządzenia czuwa straż miejska.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy