Reklama

Reklama

10 rzeczy, których nie wiesz o Hillary Clinton

Wiadomo, że ma szansę zostać pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych kobietą-prezydentem. Ale Hillary Clinton ma znacznie bogatszy życiorys. Sprawdź, czego jeszcze możesz się o niej dowiedzieć.

Wiadomo, że ma szansę zostać pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych kobietą-prezydentem. Ale Hillary Clinton ma znacznie bogatszy życiorys. Sprawdź, czego jeszcze możesz się o niej dowiedzieć.

1. Hillary była u boku Baracka Obamy, kiedy trwała operacja zabicia Osamy bin Ladena

Hillary Clinton była kluczowym doradcą Obamy podczas całej misji. Jako Sekretarz Stanu to ona nalegała na prezydenta USA, aby zdecydował się ją podjąć w przeciwieństwie do wiceprezydenta Joe Bidena, który nie był do tego przekonany. 

2.  Bill Clinton oświadczał się jej dwukrotnie, zanim powiedziała "tak"

Dopiero, kiedy zawiózł ją do domu, który właśnie kupił i powiedział, że przecież nie może w nim mieszkać sam, zgodziła się zostać jego żoną. Nie przyjęła jednak od razu jego nazwiska. 

Reklama

3. Kiedyś była Republikanką

Clinton wychowała się w domu, w którym jej rodzice stali po dwóch stronach politycznej barykady. Wychowana została jednak w duchu republikańskim i to w tej partii rozpoczynała swoją polityczną karierę.Do Demokratów dołączyła w 1968 roku.  

4. Jest laureatką nagrody Grammy

Została nią nagrodzona w 1997 roku za najlepszy niemuzyczny album. Był to konkretnie audiobook jej książki "It Takes A Village". 

5. Chciała zostać astronautą

Jako mała dziewczynka napisała list do NASA z pytaniem, co powinna zrobić, aby zostać astronautą. Odpowiedź, choć utrzymana w bardzo miłym tonie, była jednoznaczna: NASA nie przyjmuje kobiet. 


6. Jako Sekretarz Stanu odwiedziła kilkaset miejsc

Zapisała się w historii jako jeden z najczęściej podróżujących sekretarzy stanu. Odwiedziła łącznie 112 krajów. 

7. Od 1996 roku nie prowadziła samodzielnie samochodu

Przyznała się do tego w 2012 roku. W 1996 roku prowadziła samochód i doszło do nieprzyjemnego incydentu po którym uznała, że nie powinna siedzieć za kierownicą. Ku uciesze Secret Service. 

8. Była sławniejsza od Billa 

Kiedy Bill Clinton poznał Hillary Rodham, to ona była bardziej rozpoznawalna od niego. To ona znalazła się w magazynie "Time" po swojej przemowie w Wellesley College, która odbiła się szerokim echem.

9. Jako pierwsza historii Pierwsza Dama miała kłopoty z prawem

A jej odciski palców zostały pobrane przez FBI.  Kandydatka na prezydenta USA miała także poważne kłopoty, ponieważ korzystała z prywatnej skrzynki mailowej do wysyłania ważnych, służbowych wiadomości. 

10. Ma problemy zdrowotne

Jeden z internautów dostrzegł, że Hillary Clinton zaczęła nosić okulary z soczewką Fresnela, które zazwyczaj przeznaczone są dla osób, które cierpiały na skutek urazu mózgu. Szerokim echem w mediach odbiło się także nagranie, na którym widać, jak Clinton słania się na nogach podczas uroczystości rocznicowych 9/11. Mało tego - jeden z lekarzy na podstawie analizy dostępnych materiałów uznał, że Clinton choruje na Parkinsona. 

(KK)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy