Reklama

Reklama

Wyniki wyborów w USA. Clinton pogratulowała Trumpowi

Donald Trump zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Zwycięstwa kandydatowi Republikanów pogratulowała jego rywalka – Hillary Clinton.

Kandydatka Partii Demokratycznej zadzwoniła do Donalda Trumpa z gratulacjami, kiedy stało się jasne, że to wzbudzający liczne emocje przedsiębiorca i miliarder zastąpi Baracka Obamę w Białym Domu.

Reklama

O telefonie byłej sekretarz stanu poinformował sam Donald Trump w krótkim przemówieniu tuż po tym, jak został ogłoszony prezydentem-elektem. Kandydat Republikanów, który nie szczędził wcześniej politycznych razów swojej rywalce, serdecznie jej podziękował.

Podziękowania dla Hillary Clinton

"Hillary bardzo długo i bardzo ciężko pracowała. Należy jej się nasz szacunek i wdzięczność za jej służbę dla kraju" - powiedział Donald Trump, przemawiając do swoich wyborców.

Donald Trump zapowiedział, że będzie prezydentem wszystkich Amerykanów. Prezydent-elekt wezwał do odrzucenia politycznej walki w kampanii i wspólnej pracy Republikanów i Demokratów dla dobra USA.

Hillary Clinton, podał wcześniej jej sztab, nie zdecydowała się na wygłoszenie przemówienia tuż po ogłoszeniu wyników wyborów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy