Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie w USA: Topnieje przewaga Clinton nad Trumpem

Przewaga potencjalnej kandydatki Partii Demokratycznej do prezydentury USA Hillary Clinton nad jej republikańskim rywalem Donaldem Trumpem spadła do nieco ponad 9 proc. - wynika z opublikowanego w piątek sondażu Reuters/Ipsos.

Z przeprowadzonego w okresie 27 czerwca - 1 lipca sondażu wynika, że obecnie przewaga Clinton nad Trumpem wynosi 9,4 proc. Jest to wyraźny spadek w porównaniu z poprzednim sondażem, kiedy wyniosła 11,2 proc.

Reklama

43,9 proc. ankietowanych wyraziło poparcie dla Clinton, a 34,5 proc. dla Trumpa. 21,7 proc. nie poparło żadnego kandydata.

Reuter podkreśla, że po raz pierwszy od ponad 2 tygodni przewaga Clinton spadła do poniżej 10 proc. Poprzednio doszło do tego 20 czerwca, po zamachu w Orlando, na Florydzie, kiedy Trump zaapelował o wprowadzenie zakazu imigracji muzułmanów do USA.

Biali wyborcy popierają Trumpa

Clinton jest bardziej popularna wśród młodych ludzi, mniejszości etnicznych, absolwentów college'ow oraz osób osiągających zarówno niższe jak i wyższe dochody od przeciętnych. Natomiast Trump prowadzi wśród białych wyborców, często ludzi słabo wykształconych, w starszym wieku oraz chodzących do kościoła.

Zarówno Clinton jak i Trump mają praktycznie zapewnione nominacje swoich partii na kandydatów do Białego Domu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje