Reklama

Reklama

Wybory prezydenckie w USA: Ryan nie popiera Trumpa

Przewodniczący amerykańskiej Izby Reprezentantów Paul Ryan oświadczył, że nie może na razie poprzeć Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich. Ryan jest jednym z wielu polityków republikańskich, którzy nie przyłączyli się do obozu biznesmana.

Paul Ryan to jeden z najbardziej wpływowych polityków republikańskich. Jest nie tylko przewodniczącym niższej izby Kongresu, ale także szefem Krajowej Konwencji Partii Republikańskiej. 

W wywiadzie dla telewizji CNN Ryan oświadczył, że zwycięstwo Trumpa w prawyborach jest wielkim osiągnięciem i że biznesman poruszył wielu Amerykanów. Zaznaczył jednak, że jako kandydat partii w wyborach, Trump powinien udowodnić, że wyznaje konserwatywne wartości. 

"To bardzo ważne, by udowodnił, że wierzy w ograniczoną rolę państwa czy konstytucję - wartości nie tylko naszej partii, ale i naszego kraju" - mówił. Ryan nie wykluczył, że w przyszłości poprze Trumpa. Zaznaczył jednak, że na razie nie jest gotów do podjęcia takiej decyzji. 

Wielu ważnych polityków partii republikańskiej nie popiera kandydatury Donalda Trumpa. Należą do nich między innymi byli prezydenci George Bush i George Bush senior, były kandydat na prezydenta Mitt Romney oraz senator John McCain. Jak na razie poparcia dla Trumpa nie zadeklarowali też rywale biznesmana w prawyborach - Ted Cruz, John Kasich, Marco Rubio i Jeb Bush. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy