Reklama

Reklama

USA: Były rywal wzywa do głosowania na Clinton przeciwko Trumpowi

Bernie Sanders, były rywal Hillary Clinton w prawyborach Demokratów przed wyborami do Białego Domu, wezwał w poniedziałek do głosowania w listopadzie na Clinton, by uniemożliwić wybór kandydata Republikanów Donalda Trumpa, którego nazwał "chamem i demagogiem".

"Trump to cham i demagog. Musimy pokonać Donalda Trumpa. Musimy wybrać Hillary Clinton" - powiedział senator ze stanu Vermont na marginesie rozpoczynającej się w poniedziałek w Filadelfii krajowej konwencji Demokratów, która ma mianować Clinton jako partyjną kandydatkę w wyborach prezydenckich w listopadzie br.

74-letni, mocno lewicowy Sanders, był owacyjnie witany przez tłum swoich zwolenników, którzy nawoływali go, by mimo przegranej w prawyborach Demokratów nie rezygnował ze startu w wyborach i zgłosił się jako niezależny kandydat na prezydenta.

Reklama

Sanders już wcześniej zapowiadał, że poprze Clinton zarówno na konwencji w Filadelfii, jak i w listopadowych wyborach.

Przemawiając do zwolenników, Sanders pozytywnie ocenił decyzję szefowej Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej Debbie Wasserman o dymisji, która została ogłoszona po tym, jak w piątek demaskatorski portal WikiLeaks opublikował ponad 19 tys. partyjnych e-maili. Wśród ujawnionych wiadomości są takie, w których przedstawiciele Komitetu szydzą z Sandersa i jego zwolenników.

Zdaniem Sandersa decyzja Wasserman pozwoli zakończyć okres napięć w partii. 

"Dymisja pozwoli na otwarcie wobec tych, którzy chcą w partii prawdziwej zmiany" - ocenił senator.

Clinton już na początku czerwca zdobyła liczbę delegatów zapewniającą jej nominację Demokratów; przekroczyła próg 2 383 delegatów, czyli minimum niezbędne do uzyskania nominacji wyborczej swojego ugrupowania. Mimo to Sanders do ostatniego głosowania w prawyborach nie wycofał się formalnie z wyścigu o nominację.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy