Reklama

Reklama

Trump zmienił zdanie ws. migracji? Jest komentarz

Donald Trump zapewnił, że nie wycofuje się z propozycji deportowania nielegalnych imigrantów ze Stanów Zjednoczonych. Możliwość zmiany jego stanowiska w tej sprawie sugerowała wczoraj szefowa sztabu wyborczego kandydata Republikanów na prezydenta.

Podczas prawyborów znakiem firmowym Donalda Trumpa stała się propozycja budowy muru na granicy z Meksykiem. Miliarder mówił też o utworzeniu specjalnych sił, które zajmą się deportacją 11 milionów nielegalnych imigrantów. W ostatnich dniach z obozu kandydata Republikanów zaczęły dochodzić sygnały, że miliarder łagodzi swoje stanowisko w tej sprawie. Szefowa jego sztabu mówiła wczoraj w CNN, że decyzje dotyczące deportacji jeszcze nie zapadły. 

Donald Trump powołał też radę doradczą złożoną z polityków, działaczy i biznesmanów latynoskich. Według mediów, w sobotę podczas spotkania z jej członkami nie tylko nie mówił o deportacji, ale nie wykluczył legalizacji pobytu w Stanach Zjednoczonych części nielegalnych imigrantów. Jednak dziś w telewizji Fox News Donald Trump zapewniał, że nie robi wolty o 180 stopni w sprawie nielegalnej imigracji. "Chcemy przedstawić sprawiedliwe, ale zdecydowane rozwiązanie" - mówił kandydat republikanów.

W ostatnich dniach w sztabie Donalda Trumpa nastąpiły przetasowania. Według komentatorów, nowi doradcy miliardera starają się zmienić jego wizerunek tak, by mógł pozyskać głosy umiarkowanych wyborców.

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne