Reklama

Reklama

Trump zapowiada zmianę strategii wojskowej w Syrii

Donald Trump zapowiedział zmianę strategii wojskowej Stanów Zjednoczonych w Syrii. W wywiadzie dla dziennika Wall Street Journal prezydent elekt powiedział, że odbędzie wkrótce rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Donald Trump nie przedstawił szczegółów nowej strategii USA w Syrii. Zasugerował jednak możliwość odejścia od polityki wspierania umiarkowanej syryjskiej opozycji. - Wspieramy rebeliantów walczących z Syrią a nie mamy pojęcia kim są ci ludzie - przekonywał. Prezydent elekt dał do zrozumienia, że jego priorytetem będzie walka z Państwem Islamskim, a niekoniecznie odsunięcie od władzy prezydenta Baszara Asada.

Trump: Otrzymałem "piękny" list od prezydenta Władimira Putina

Reklama

Donald Trump tłumaczył, że atakowanie wojsk Asada kończy się walką z Rosja i Syrią. Miliarder powiedział, że otrzymał "piękny" list od prezydenta Władimira Putina i że niedługo dojdzie między nimi do rozmowy telefonicznej.

Donald Trump poinformował, że odezwała się do niego większość światowych przywódców ale nie rozmawiał jeszcze z prezydentem Chin. Amerykański prezydent elekt zapowiedział, że podejmie próbę rozwiązania konfliktu Izraelsko-palestyńskiego, który nazwał nie kończącą się wojną. "Zamierzam osiągnąć porozumienie, które wydaje się niemożliwe" - oświadczył Donald Trump.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy