Reklama

Reklama

Trump: Z pokorą akceptuję waszą nominację

​Miliarder Donald Trump oficjalnie zaakceptował nominację Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Podczas przemówienia na konwencji w Cleveland biznesmen przedstawił siebie jako kandydat prawa i porządku oraz ostro atakował Hillary Clinton.

"Z pokorą akceptuję waszą nominację na prezydenta Stanów Zjednoczonych" - powiedział Donald Trump na początku trwającego ponad godzinę wystąpienia. Miliarder przedstawił w nim katastroficzny obraz kraju, który popada w ruinę, a jego porzuceni przez przywódców mieszkańcy atakowani są przez terrorystów i przestępców. 

"W tym wyścigu do Białego Domu jestem kandydatem prawa i porządku" - mówił Donald Trump. 

Biznesmen określił Hillary Clinton mianem marionetki w rękach elit i wielkiego biznesu. Zarzucił jej, że to przez nią Ameryka jest upokarzana na arenie międzynarodowej. "Oto spuścizna Hillary Clinton - śmierć, zniszczenie, terroryzm i słabość - stwierdził i zapewnił, że za jego prezydentury Ameryka zacznie zwyciężać. 

Reklama

"Przywrócimy Ameryce siłę. Przywrócimy Ameryce dumę. Przywrócimy Ameryce bezpieczeństwo. Przywrócimy wspaniałość Ameryki" - obiecał Donald Trump na zakończenie czterodniowej konwencji Partii Republikańskiej.

 

Reklama

Reklama

Reklama