Reklama

Reklama

Trump czy Clinton? Walka o Biały Dom będzie zacięta

Po konwencji Partii Republikańskiej w Cleveland w górę poszły notowania Donalda Trumpa. W najnowszych sondażach miliarder wyprzedził kandydatkę demokratów Hillary Clinton. Eksperci przewidują bardzo wyrównany pojedynek o prezydenturę w USA.

Przez ostatnie miesiące Hillary Clinton wyraźnie wyprzedzała w sondażach Donalda Trumpa. Jej przewaga zmalała, gdy prowadzone przez FBI dochodzenie wykazało, że kłamała w sprawie korzystania z prywatnej skrzynki e-mailowej, gdy pełniła funkcję szefowej amerykańskiej dyplomacji.

Zakończona w ubiegłym tygodniu konwencja republikanów przyniosła kolejne złe wiadomości dla Hillary Clinton. Średnie poparcie dla Donalda Trumpa wzrosło o 5-6 punktów procentowych i wyprzedził on w byłą sekretarz stanu.

Walka o Biały Dom będzie zacięta

Szef sztabu Hillary Clinton Robby Mook bagatelizuje wyniki sondaży. "Mamy do czynienia z historyczną prawidłowością, że poparcie dla kandydata rośnie po konwencji. Tak więc zawiesiłbym wszelkie analizy do czasu zakończenia naszej" - oświadczył Mook.

Reklama

Niezależnie od tego jak zakończy się konwencja demokratów już widać, że walka o Biały Dom będzie bardzo zacięta. Specjalistyczny portal statystyczny FiveThirtyEight.com daje obecnie Hillary Clinton i Donaldowi Trumpowi niemal równe szanse na zwycięstwo.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy