Reklama

Reklama

Sondaż: Clinton ma 5 pkt. proc. przewagi nad Trumpem

Sondaż firmy Quinnipiac, którego wyniki opublikowano w piątek, daje 5 punktów procentowych przewagi kandydatce Demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton nad kandydującym z ramienia Republikanów Donaldem Trumpem. Clinton przybyło głosów wyborców niezależnych.

Według Quinnipiac, na Clinton chce głosować 45 proc. ankietowanych, a na Trumpa 40 proc. Kandydat libertarianów Gary Johnson dostał 6 proc., a kandydat Zielonych 3 proc.

Ten sam ośrodek 26 września dawał Clinton 44 proc. poparcia, Trumpowi zaś - 43 proc. Różnica między kandydatami mieściła się wówczas w granicach błędu statystycznego.

Największą zmianą jest wzrost poparcia dla Clinton ze strony wyborców niezależnych, tzn. niezarejestrowanych jako Demokraci lub Republikanie. 46 proc. z nich chce głosować na kandydatkę Demokratów, a 32 proc. na Trumpa. W ub. miesiącu ten stosunek wynosił 42 do 35 proc..

Reklama

Nie stanowi zaskoczenia, że więcej kobiet chce głosować na Clinton niż na Trumpa (53 do 33 proc.), z kolei mężczyźni wolą kandydata Republikanów (49 do 37 proc.).

Sondaż przeprowadzono w środę i czwartek na próbie 1064 wyborców.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy