Reklama

Reklama

Premier Sobotkar: Trump wie przynajmniej, gdzie leżą Czechy

Premier Republiki Czeskiej Bohuslav Sobotka oznajmił w środę, że jego gabinet szanuje demokratyczny wybór w USA i liczy na dalsze partnerstwo. "Trump w odróżnieniu od niektórych swych poprzedników wie przynajmniej, gdzie leżą Czechy" - powiedział Sobotka.

Była to aluzja do pierwszej żony prezydenta elekta Donalda Trumpa - Ivany, która pochodzi ze Zlina (dawniej Gottwaldov) na Morawach.

Premier Sobotka napisał na Twitterze, iż ma nadzieję, że Stany Zjednoczone z Donaldem Trumpem na czele pozostaną solidnym partnerem i sojusznikiem Republiki Czeskiej. Jednocześnie zaznaczył, że Trump postawił na agresywny populizm w swej kampanii i zebrał protesty zarówno z prawa, jak i z lewa, toteż będzie mu bardzo ciężko przezwyciężyć podziały w społeczeństwie amerykańskim.

Reklama

Do związków Trumpa z Czechami odniósł się także cytowany przez agencję CTK czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec, który wyraził nadzieję, że pewnego dnia Trump odwiedzi Republikę Czeską dzięki swej córce i byłej żonie. Matką 34-letniej Ivanki Trump jest pierwsza żona prezydenta elekta Ivana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne