Reklama

Reklama

Niemieckie media: Europa musi wypracować wspólną strategię

Komentatorzy w niemieckiej prasie nie kryją zaniepokojenia wyborczym zwycięstwem Donalda Trumpa. Oceniają jednocześnie, że w odpowiedzi na zmianę gospodarza Białego Domu, kraje Europy będą musiały ze sobą bliżej współpracować.

Komentator dziennika "Die Welt" pisze, że wybór Trumpa na prezydenta to najpoważniejszy test dla zachodnich wartości i zachodniego systemu politycznego. Jak czytamy, teraz okaże się jak mocne są samoregulujące się mechanizmy wolnych społeczeństw.

Komentator "Frankfurter Rundschau" dodaje, że zwycięstwo Trumpa to koniec światowego porządku jaki znamy. Jak czytamy, "trumpizm zagraża zachodnim demokracjom".

Redaktor naczelny dziennika "Sueddeutsche Zeitung" pisze, że po wyborach zmienią się relację między Ameryką a Europą. Będą naznaczone nie tylko współzawodnictwem, ale też staną się bardziej konfrontacyjne. Dlatego Europa musi wypracować wspólną strategię - pisze.

Reklama

We "Frankfurter Allgemeine Zeitung" czytamy, że skłóceni Europejczycy będą musieli się zbliżyć i w większym stopniu zająć się swoimi sprawami, gdy Ameryka jeszcze bardziej wycofa się z kontynentu czy Bliskiego Wschodu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje