Reklama

Reklama

Najnowszy sondaż: Hillary Clinton wyprzedza Donalda Trumpa

Potencjalna kandydatka Demokratów do prezydentury Hillary Clinton wyprzedza swojego republikańskiego przeciwnika Donalda Trumpa o 11 punktów procentowych - wynika z opublikowanego w piątek sondażu Reuters/Ipsos.

Sondaż, przeprowadzony w okresie od ubiegłego poniedziałku do piątku, wykazał, że na Clinton chciałoby głosować 46 proc. wyborców, a na Trumpa 34,8 proc. 19,2 proc. pytanych nie poparło żadnego kandydata.

Reklama

Reuter podkreśla, że wskaźnik poparcia dla Clinton nie zmienił się od tygodnia, czyli od okresu poprzedzającego zdobycie przez nią wystarczającej liczby głosów delegatów do zdobycia nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Demokratycznej na konwencji tej partii w lipcu.

Trump znajdował się zdecydowanie w tyle za Clinton do maja bieżącego roku, kiedy został jedynym kandydatem ubiegającym się o nominację prezydencką z ramienia Republikanów. Wówczas przewaga Clinton nieco stopniała, jednak później ponownie wzrosła.

W czwartek Clinton poparł oficjalnie prezydent Barack Obama i powiedział, że "z przyjemnością" włączy się w jej kampanię prezydencką.

Krajowa konwencja Partii Demokratycznej odbędzie się w dniach 25-28 lipca w Filadelfii (stan Pensylwania). Republikanie spotkają się na swojej konwencji wcześniej w Cleveland, w stanie Ohio, w dniach 18-21 lipca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje