Reklama

Reklama

Kolejne prawybory u Demokratów. Sanders faworytem

​W Stanach Zjednoczonych kolejne prawybory prezydenckie. Członkowie partii demokratycznej głosują w stanach Alaska, Waszyngton i Hawaje. O nominację ubiegają się była sekretarz stanu Hillary Clinton oraz senator z Vermont Bernie Sanders.

 Podczas dzisiejszych prawyborów kandydaci mają do zdobycia 142 delegatów na konwencję - 16 na Alasce, 25 na Hawajach i 118 w położonym na zachodnim wybrzeżu stanie Waszyngton. Sondaży przedwyborczych jest tym razem niewiele. Jednak według ekspertów, faworytem we wszystkich trzech stanach jest Bernie Sanders.

Zajmujący się statystyką portal FiveThirtyEight daje senatorowi z Vermont 80 procent szans na wygraną na Hawajach i w Waszyngtonie oraz ponad 90 procent na Alasce.  

Dobry wynik w dzisiejszych prawyborach zmniejszy dystans, jaki Sanders ma do Clinton pod względem liczby delegatów. Nie można się jednak spodziewać zmiany dynamiki kampanii, w której faworytem pozostaje była sekretarz stanu. Clinton zdobyła do tej pory 1223 delegatów podczas gdy Sanders 920. Do zagwarantowania nominacji konieczne jest 2383 delegatów.  

Reklama

Republikanie nie mają dziś prawyborów. Następny pojedynek kandydatów tej partii odbędzie się we wtorek w stanie Wisconsin. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy