Reklama

Reklama

Donald Trump umorzył pożyczkę na własną kampanię wyborczą

Ubiegający się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w USA Donald Trump umorzył opiewające na łącznie 50 mln dolarów pożyczki, których udzielił na potrzeby własnej kampanii wyborczej - poinformował w czwartek szef finansów tej kampanii.

"Pożyczył na kampanię 50 mln dolarów. Teraz umorzył tę pożyczkę. Zatem jest to wkład. Powiedział też, że przekaże znacznie więcej pieniędzy" - powiedział Steve Mnuchin telewizji CNBC.

Dodał, że na imprezach zorganizowanych w tym tygodniu przez Partię Republikańską w celu gromadzenia funduszy Trump zebrał około 10 mln dolarów, a dalsze 6 mln przekazano na jego partyjne konto drogą internetową.

"W tym miesiącu naprawdę zwiększyliśmy tempo wysiłków" - zaznaczył Mnuchin dodając, że wyniki Trumpa w tej dziedzinie z początku czerwca były "bez znaczenia", gdyż dopiero ostatnio podjął działania na rzecz zdobywania  funduszy na kampanię prezydencką.

Reklama

Zaczął z milionem dolarów

Miliarder Trump rozpoczął bieżący miesiąc z funduszem wyborczym niewiele większym niż milion dolarów, co oznaczało pozostawanie daleko w tyle za jego demokratyczną rywalką Hillary Clinton, dysponującą wówczas 42 mln dolarów.

Wśród zwolenników Trumpa wywoływało to obawy, że nie będzie miał dość pieniędzy na sfinansowanie swych prezydenckich ambicji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy