Reklama

Reklama

Antoni Macierewicz komentuje wyniki wyborów w USA

Szef MON Antoni Macierewicz powiedział, że spodziewa się, iż po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych "stosunki polsko-amerykańskie będą nie tylko bardzo dobre, ale jeszcze lepsze".

Szef MON pytany w środę o przyszłe relacje Polski i USA, szczególnie w kontekście obronności powiedział, że "Donald Trump na kongresie Polonii amerykańskiej w Chicago podkreślił, że Polska jest najbliższym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i że Stany Zjednoczone nigdy nie porzucają swoich sojuszników".

Reklama

Trump, jak mówił minister, podkreślał, jak wiele Polska robi dla własnego bezpieczeństwa dzięki odbudowie własnej armii, budowie obrony terytorialnej, i temu, że "jest jednym z czterech państw, poza Stanami Zjednoczonymi na świecie, które osiąga 2 proc. w skali natowskiej na zbrojenia".

Minister dodał, że Trump zapewnił, iż "takie państwa mogą zawsze liczyć na sojusz ze Stanami Zjednoczonymi". "Spodziewam się, że stosunki polsko-amerykańskie będą nie tylko bardzo dobre, ale jeszcze lepsze" - powiedział.

Nominowany przez Partię Republikańską Donald Trump został we wtorek wybrany na 45. prezydenta USA - podała w środę rano agencja AP. Wygrywając w stanie Wisconsin, zdobył kolejnych 10 głosów elektorskich i przekroczył 270 głosów wymaganych do zwycięstwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje