Reklama

Reklama

Zakończyło się spotkanie Fransa Timmermansa z premierem Morawieckim

- Odbyliśmy konstruktywną rozmowę na temat kwestii związanych z praworządnością - powiedział wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim.

"Odbyliśmy konstruktywną rozmowę na temat kwestii związanych z praworządnością. Otrzymałem pewne informację, którymi się zajmę, które będę analizował. Mam nadzieję, że możemy kontynuować nasz konstruktywny dialog w celu rozwiązania obecnych problemów. Jestem przygotowany do tego, aby współpracować z premierem Morawieckim i jego rządem w tym, by znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie" - oświadczył wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej na wspólnym briefingu prasowym z Morawieckim.

Podczas wspólnych oświadczeń dla prasy szef polskiego rządu podziękował Timmermansowi za wizytę i możliwość kontynuowania dialogu.

Reklama

"Jesteśmy cały czas nastawieni na to, żeby znaleźć rozwiązanie i pokazujemy przez ostatnich kilka miesięcy, że rzeczywiście różne uzgodnienia miały swój ciąg dalszy" - oświadczył Morawiecki. Jak dodał, w czasie poniedziałkowego spotkania przedstawił Timmermansowi "listę różnych zmian, które się zadziały". "W najbliższym czasie służby odpowiednie przeanalizują to również, żebyśmy przynajmniej bardzo dokładnie mówili o tym samym, żebyśmy byli na tej samej długości fali w odniesieniu do tego, co udało się nam uzgodnić do tej pory, a nie tylko uzgodnić, ale również zmienić prawo" - zapowiedział premier.

Szef rządu zwrócił zarazem uwagę, że "są siły różne takie, którym nie zależy na kompromisie, które mówią: "żadnych kompromisów"". "Ja cieszę się, że pan przewodniczący nie reprezentuje takiej pozycji, że staramy się dojść do jakiegoś porozumienia, uwzględniając jednocześnie ten aspekt konieczności reformy wymiaru sprawiedliwości" - zaznaczył.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy