Reklama

Wałęsa: Dziękuję UE za twardą, męską decyzję

"Dziękuję Unii Europejskiej za twardą i męską decyzję, ale teraz proszę by to wszystko, co niekorzystne trafiało nie w Naród Polski i zwykłych Polaków, ale w tych, co do tego doprowadzili" - napisał w środę Lech Wałęsa, odnosząc się do decyzji o uruchomieniu wobec Polski art. 7.1 traktatu unijnego.

Wpis został zamieszczony na oficjalnym profilu byłego prezydenta na Facebooku.

Zdaniem Lecha Wałęsy, "wszystko, co niekorzystne" powinno "trafić" w obecny rząd i parlamentarzystów głosujących za łamaniem wartości europejskich.

Komisja Europejska, która porównywała ustawę o Sądzie Najwyższym i nowelizację ustawy Krajowej Radzie Sądownictwa z przyjętymi w lipcu rekomendacjami wobec Polski, zdecydowała w środę o uruchomieniu wobec Polski art. 7.1 traktatu unijnego.

Wiceszef KE Frans Timmermans, informując o tej decyzji, dodał, że KE daje Warszawie trzy miesiące na wprowadzenie rekomendacji dotyczących praworządności. Więcej na temat decyzji KE czytaj tutaj

Przypomnijmy, że przed dwoma dniami Lech Wałęsa informował, że zdecydowanie popiera poczynania dyscyplinujące Unii Europejskiej.

Reklama

"Bardzo proszę Unię i innych przyjaciół Polski o jeszcze bardziej zdecydowane działania dyscyplinujące a polskich parlamentarzystów europejskich o zdecydowane popieranie tych działań w Unii" - napisał Lech Wałęsa.

"Nie można zgadzać się na wiele poczynań tego rządu, zwłaszcza gdy na oczach całego świata przysięgają na Konstytucję prosząc o pomoc Boga, a następnie z premedytacją łamią jej zasady" - uzasadniał.

(JK)INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy