Reklama

Reklama

Szymańska-Borginion: Saryusz-Wolski gra z rządem o stanowisko szefa MSZ?

Jacek Saryusz-Wolski z Platformy Obywatelskiej może chcieć ugrać stanowisko szefa polskiego resortu spraw zagranicznych – mówią nieoficjalnie rozmówcy Katarzyny Szymańskiej-Borginion, korespondentki RMF FM z Brukseli. Według rządowych źródeł RMF FM Saryusz-Wolski od wczoraj jest kandydatem naszego rządu na stanowisko szefa Rady Europejskiej po Donaldzie Tusku.

Do tej pory Saryusz-Wolski nie zaprzeczył, że jest kandydatem - to może oznaczać, że gra z rządem. A ponieważ jest znakomicie zorientowany w europejskiej polityce,  dobrze wie, że jego szanse są zerowe. To oznacza, że chce czegoś innego za tę przysługę, którą robi obecnie rządowi.

- Jak ustaliłam z kilku różnych źródeł, już kilka miesięcy temu prowadzono z Saryuszem-Wolskim rozmowy na temat ewentualnego objęcia stanowiska po Witoldzie Waszczykowskim - pisze Katarzyna Szymańska-Borginion.

W co gra polski rząd, wystawiając kandydata bez najmniejszych szans? To zasłona dymna dla porażki, która się szykuje w sprawie Donalda Tuska. Rząd Beaty Szydło będzie mógł odpierać zarzuty, ze blokuje Polakowi ważne stanowisko, bo przecież proponuje innego Polaka.

Reklama

Więcej przeczytasz na stronie rmf24.pl -> kliknij tutaj:

Blog Katarzyny Szymańskiej-Borginion

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy