Reklama

Reklama

RMF24: Będzie debata w PE na temat praw kobiet w Polsce

W przyszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata o aborcji w Polsce. Ustalili to szefowie frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim. Nie przewiduje się natomiast uchwalenia rezolucji - donosi korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginion.

Debata odbędzie się w środę po południu.

Inicjatorami debaty na temat praw kobiet w Polsce są frakcje socjalistów i Zjednoczonej Lewicy Europejskiej. Propozycję poparli też Zieloni.

Inicjatywa ta ma związek z obywatelskim projektem zaostrzenia polskiej ustawy o aborcji. W ubiegły piątek Sejm skierował projekt komitetu "Stop aborcji" do prac w komisji. Projekt przewiduje bezwzględny zakaz przerywania ciąży i odpowiedzialność karną dla każdego, kto powoduje śmierć dziecka poczętego, również dla matki.

"Myślę, że te ostatnie debaty Parlamentu Europejskiego (dotyczące Polski) już raczej ośmieszają go, wręcz to będzie raczej kompromitacja, dlatego że prawa kobiet, prawa człowieka w Polsce nie są zagrożone, nie są naruszone" - mówił dziś na antenie TVP1 minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Reklama

Jak ocenił, taka debata byłaby "sztuczna" i odbywałaby się w gronie garstki posłów. Zdaniem ministra debata na takie tematy powinna się toczyć w Polsce.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje