Reklama

Reklama

RMF FM: Formalna decyzja o rozpoczęciu postępowania w sprawie SN nie została podjęta

Jak dowiedziała się reporterka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon z nieoficjalnych źródeł, trwają rozmowy między Fransem Timmermansem a Jean-Claudem Junckerem w sprawie rozpoczęcia postępowania wobec Polski w sprawie Sądu Najwyższego. Komisja z decyzją w tej sprawie może wstrzymać się do poniedziałku. Pierwotnie źródła wskazywały, że Bruksela może ją podjąć jeszcze dzisiaj.

"Formalna decyzja o rozpoczęciu postępowania w sprawie Sądu Najwyższego nie została podjęta"powiedział Katarzynie Szymańskiej Borginon Jean- Claude Juncker.

To może oznaczać, ze formalna decyzja nie zapadła, ale nieformalna, polityczna - owszem. Jak powiedział dziennikarce RMF FM wysoki rangą urzędnik KE nadal w tej sprawie trwają rozmowy między Junckerem a wiceszefem KE Fransem Timmermansem.

Jak ustaliła reporterka RMF FM, KE może się wstrzymać z podjęciem decyzji w tej sprawie do poniedziałku. Juncker rozmawiał w kuluarach szczytu z premierem Morawieckim na temat Sądu Najwyższego, jednak jak ustaliła dziennikarka RMF, nie uzyskał obietnicy ustępstw. 

Reklama

Szef Komisji Europejskiej zapewnił w rozmowie z RMF FM, że dialog trwa: "Każdy dialog między ludźmi dobrze wychowanymi, ale o odmiennych poglądach jest trudny, ale go kontynuujemy". 

Katarzyna Szymańska-Borginon

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne