Reklama

Reklama

Premier Morawiecki rozmawiał z szefem KE

Na marginesie szczytu UE-Bałkany Zachodnie w Sofii przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotkał się w środę z premierem Mateuszem Morawieckim - poinformowało w czwartek PAP źródło w KE.

Rozmowa - jak dodało źródło - dotyczyła toczącego się sporu w sprawie praworządności w Polsce.

Do rozmowy doszło w środę późnym wieczorem. Jeden z unijnych urzędników powiedział Polskiemu Radiu, że Jean-Claude Juncker powtórzył stanowisko Komisji, że "są postępy w rozmowach, ale niewystarczające" i że Bruksela oczekuje kolejnych zmian w reformach sądownictwa.

Polskie Radio dowiedziało się też nieoficjalnie, że dziś jest planowane kolejne, dłuższe spotkanie.

We wtorek Juncker ocenił na konferencji prasowej w Brukseli, że Polska dokonała postępu w sprawie praworządności, ale jest on jeszcze niewystarczający. Zaznaczył przy tym, że jest optymistą w sprawie negocjacji z Warszawą.

Reklama

"Moje stosunki z polskim premierem są tak dobre, jak to tylko możliwe. Uważam, że Polska poczyniła postęp, jeszcze niewystarczający, ale prowadzimy dyskusje i negocjacje, które muszą zakończyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Jestem optymistą" - powiedział szef KE.

Szczyt UE-Bałkany Zachodnie zaplanowany jest na czwartek w Sofii. W środę unijni przywódcy spotkali się na kolacji w stolicy Bułgarii, by rozmawiać m.in. o wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem oraz kwestiach handlowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy