Reklama

Reklama

Nigel Farage: Polska jako następna opuści Unię Europejską

"Na pożegnalnej konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim, 'ojciec brexitu' Nigel Farage stwierdził, że jest przekonany, iż następnym krajem, który po Wielkiej Brytanii opuści Unię Europejską będzie Polska” – napisała na Twitterze korespondentka Polsat News w Brukseli Dorota Bawołek.

Taka była jego odpowiedź na pytanie, które kraje w następnej kolejności wyjdą ze struktur unijnych.

"Myślę, że w sposób, w jaki Polacy są upominani i wielokrotnie obrażani przez takie osoby, jak (Frans) Timmermans, to dla nich trochę za dużo niż są w stanie znieść, mając na uwadze ich trudną i skomplikowaną historię. W Polsce rządzili komuniści. Teraz mamy system rządowy z Brukseli, który dla wielu Polaków wygląda niemal identycznie, jak system, od którego udało im się uwolnić. Chodzi o proces, w jaki i przez kogo podejmowane są decyzje" - powiedział Farage cytowany przez Polsat News.

Reklama

Jako "faworytów" do opuszczenia UE, oprócz Polski, wskazał również Danię i Włochy, przekonując, iż "brexit to dopiero początek".

Przypomnijmy, że w środę w Parlamencie Europejskim jest zaplanowane głosowanie nad umową brexitową. Jeżeli europosłowie ją ratyfikują, Wielka Brytania opuści Unię Europejską w najbliższy piątek, 31 stycznia, o północy (czyli o godz. 23 czasu lokalnego).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy