Reklama

Reklama

​Źródło: Krasnodębski oficjalnym kandydatem EKR na wiceszefa PE

Decyzją Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) Zdzisław Krasnodębski został w środę oficjalnym kandydatem frakcji na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego - przekazało PAP źródło w EKR. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek.

Krasnodębski był jedynym kandydatem w EKR po tym, gdy wcześniej ze starań o nominację w grupie wycofała się belgijska europosłanka Helga Stevens.

W czwartek Krasnodębski zmierzy się w wyborach na wiceszefa PE z estońskim europosłem Indrekiem Tarandem z Zielonych. Jak poinformowały PAP służby prasowe PE, Tarand został zgłoszony do wyborów przez grupę europosłów.

Krasnodębski powiedział jednak, że rozmawiał z liderem Zielonych Philippe'em Lambertsem, który podobnie jak przedstawiciele innych frakcji udzielił mu poparcia.

Reklama

Jako przedstawiciel EKR europoseł PiS miałby zastąpić w kierownictwie PE odwołanego w lutym Ryszarda Czarneckiego (PiS). Czarnecki został 7 lutego odwołany z funkcji wiceszefa europarlamentu za wypowiedź, w której porównał europosłankę PO Różę Thun do szmalcownika.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy