Reklama

Reklama

​W poniedziałek spotkanie Timmermans-Wojciechowski

W poniedziałek, 18 listopada, w Brukseli dojdzie do spotkania wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa z polskim komisarzem elektem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim - dowiedziała się Interia.

Timmermans z Wojciechowskim będą rozmawiać przede wszystkim o tzw. Europejskim Zielonym Ładzie, czyli europejskim planem działań na rzecz klimatu. Finansowanie tej zielonej rewolucji ma pochodzić z nowego, rodzącego się w bólach unijnego budżetu na lata 2021-2028.

Wojciechowski chce, by jak największa część środków, z których finansowany ma być Europejski Zielony Ład, została przeznaczona właśnie na rolnictwo. Polski komisarz elekt tutaj upatruje furtki, która mogłaby w przyszłości pozwolić na wyrównanie dopłat dla rolników.

Reklama

Przypomnijmy, że w Komisji Europejskiej kierowanej przez Ursulę von der Leyen Frans Timmermans ma być pierwszym wiceprzewodniczącym, a także wiceprzewodniczącym wykonawczym ds. Europejskiego Zielonego Ładu. 

Z otoczenia Janusza Wojciechowskiego dobiegają sygnały, że jak dotąd współpraca Polaka z Timmermansem układa się bardzo dobrze. Kwestia praworządności - którą Timmermans zajmuje się w komisji Jean-Claude'a Junckera - nie była jak dotąd poruszana w ich rozmowach.

Michał Michalak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy