Reklama

Reklama

USA wprowadzą cła? KE przygotowała środki odwetowe

Komisja Europejska przygotowała środki odwetowe na wypadek wprowadzenia przez USA dodatkowych ceł na import stali i aluminium z UE. Na razie KE nie ujawnia listy towarów, jakie mogą być objęte restrykcjami, bo chce je najpierw skonsultować z państwami UE.

"Nie podjęto jeszcze żadnej decyzji. (...) Wciąż mamy nadzieję, że UE będzie wykluczona z (amerykańskich - przyp. red.) restrykcji" - powiedziała w środę na konferencji prasowej w Brukseli unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem.

Przygotowana przez KE lista towarów obejmuje - według nieoficjalnych informacji - importowane z USA produkty takie jak m.in. dżinsy, koszule, kosmetyki, motocykle, jachty, sok pomarańczowy, bourbon, kukurydzę oraz produkty ze stali i inne towary przemysłowe. Cła na nie wzrosnąć mają nawet do 25 proc. 

Reklama

Ruch KE to reakcja na działania prezydenta USA Donalda Trumpa, który ogłosił w czwartek zamiar nałożenia 25-procentowego cła na import stali oraz 10-procentowego cła na aluminium. Wywołało to ostrą krytykę wielu partnerów handlowych USA. Szef KE Jean-Claude Juncker powiedział, że UE zareaguje "w sposób zdecydowany".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy